BLOG

ATALIAN Insider

Aperitiv s Italsko-českou obchodní komorou

06. 10. 2017 | Články

V úterý 3. října proběhl v restauraci Marina v Praze aperitiv u příležitosti přivítání nových členů Italsko-české obchodní a průmyslové komory. Setkání se zúčastnil, mimo jiné, italský velvyslanec v Praze Aldo Amati, předseda Italsko-české komory Gianfranco Pinciroli a místopředseda komory Alessandro Pasquale. 

Nové sídlo společnosti

10. 08. 2017 | Články

Od 1. 8. 2017 došlo ke změně sídla společností ATALIAN CZ s.r.o. a ATALIAN Servis CZ s.r.o. 

Sídlo obou společností je U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5 Jinonice. Změna je pouze administrativní s ohledem na probíhající proces fúze společností ATALIAN a AB Facility. V Mladé Boleslavi i nadále zůstáváme beze změny. 

Adresa pro zasílání faktur zůstává stejná, tedy 17. listopadu 1434, 293 01 Mladá Boleslav.

Společné sídlo AB Facility a ATALIAN

06. 06. 2017 | Články

Dalším krokem při spojování společností AB Facility a ATALIAN je stěhování do společných kanceláří. Stávající prostory na Myslbeku zaměstnanci ATALIAN opustili a přesunuli se budovy AVIATICA na Praze 5, kde jsou tak svým novým kolegům blíže.

"Potřebujeme společně řešit každodenní pracovní záležitosti a nemělo smysl být na dvou místech. Sjednocení kanceláří je další způsob, jak dosáhnout efektivní komunikace mezi zaměstnanci, která je pro bezvadné fungování společnosti nezbytná," vysvětluje důvod stěhování pan Zdeněk Potomský, MBA, Generální ředitel společnosti ATALIAN.

Jmenování generálního ředitele

02. 05. 2017 | Články

Novým generálním ředitelem společnosti ATALIAN byl dne 1. 5. 2017 jmenován pan Zdeněk Potomský, MBA.

ATALIAN posiluje svou pozici ve střední Evropě

30. 01. 2017 | Články

ATALIAN posiluje svou pozici ve střední Evropě akvizicí správce budov AB Facility v Čechách a na Slovensku 

Ohlédnutí za Týdnem FM 2016

12. 12. 2016 | Články

Online technologie mají úspěch

06. 12. 2016 | Články

Řešení myAVIS NG pro ATALIAN CZ bylo nominováno na projekt roku v oblasti facility managementu 

Společnost ATALIAN CZ dosáhla s produktem myAVIS® NG významného ocenění. Projekt s názvem „Mobilní elektronická podpora prodeje ATALIAN CZ“ byl nominován na cenu Projekt roku českou pobočkou Mezinárodní organizace facility managementu (IFMA). 

Konference Očekávaný vývoj v automobilovém průmyslu

02. 11. 2016 | Články

13. ročník konference Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a střední Evropě proběhl ve středu 19. 10. 2016 v kongresovém centru hotelu Holiday Inn v Brně. Společnost ATALIAN vystoupila s přednáškou na téma "Online technologie v procesu řízení údržby". Video i fotografie najdete kliknutím na Celý článek.

Revizní a kontrolní činnosti u TZB pomocí SW nástroje

03. 10. 2016 | Články

Jednou z nejvýznamnějších částí technické správy budov jsou bezesporu periodické, nebo taky opakované činnosti. Patří mezi ně zejména úkony preventivní či prediktivní údržby, ale především pak revizní a kontrolní činnosti. Jsou zárukou bezpečného provozu – nebo v případě bezpečnostních prvků – zárukou funkčnosti v době, kdy jsou potřeba.

Vysadili jsme stromy

17. 06. 2016 | Články

Společnost ATALIAN se zapojila do ekologického programu a se společností Office Depot zasadila 3 stromy.

Získali jsme status ETHNIC FRIENDLY zaměstnavatel

07. 06. 2016 | Články

Společnost ATALIAN získala ocenění ETHNIC FRIENDLY zaměstnavatel, což znamená, že se hlásíme k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem a ve své personální praxi tuto zásadu dlouhodobě naplňujeme a dbáme o její dodržování.

DDD služby mají nový certifikát

11. 05. 2016 | Články

Získali jsme nový certifikát - ČSN EN 16636 – Služby poskytované v rámci ochrany proti škůdcům. Náš dodatavel se stal a je tak prvním certifikovaným profesionálním operátorem dle protokolu CEPA (Konfederace evropských asociací pest control) v České republice. 

Otevření odlakovacího centra

06. 05. 2016 | Články

Společnost ATALIAN v dubnu 2016 otevřela nové rozšířené odlakovací centrum v Mladé Boleslavi.

Výstavba tohoto centra, které je jedno z největších v České republice, trvala přes 8 měsíců.

“Reagovali jsme na poptávku našich zákazníků. Ta se neustále zvyšovala a tak logickým krokem bylo rozšířit stávající zařízení o novou odlakovací pec a čistící stanoviště."

OČEKÁVANÝ VÝVOJ POTRAVINÁŘSKÉHO PRŮMYSLU A ZEMĚDĚLSTVÍ 2016

05. 04. 2016 | Články

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 7. ročník odborné konference na téma
"Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu a zemědělství",
která se koná dne  6. 4. 2016 v Brně hotelu Holiday Inn. Program konference zobrazíte kliknutím na odkaz "Celý článek"

Už nejsme úklidovka, poskytujeme globální facility vlastními silami

25. 02. 2016 | Články

Úklidovou firmu s původním názvem JANA založili v Mladé Boleslavi začátkem 90. let manželé Pavel a Jana Novotní. S více než 2 500 zaměstnanci, obratem 1,5 miliardy korun a dnešním jménem ATALIAN CZ nyní patří ke třem největším hráčům v oboru facility managementu na českém trhu. O tom, jak vzniká z malé rodinné úklidové firmy společnost zajišťující komplexní správu budov, která využívá nejmodernější technologie, hovoří obchodní ředitel David Fiala.

ATALIAN na Filipínách uzavřel smlouvu s novým hotelem Shangri-La v Manile

12. 02. 2016 | Články

Společnost ATALIAN působící na Filipínách získala desetiletý kontrakt na úklid nového hotelu Shangri-La. 

Skupina ATALIAN vstupuje do Spojených států a posiluje svou pozici v Evropě

11. 01. 2016 | Články

Francouzská skupina ATALIAN, 100 % rodinná, významný hráč v poskytování globálních služeb zákazníkům, s obratem 1,33 miliard Eur (před akvizicí) a více než 35.000 zaměstnanci na plný úvazek, pokračuje ve svém mezinárodním rozvoji akvizicí společnosti TEMCO - Euroclean, lídrem v poskytování "facility" služeb na severoamerickém trhu.

Krásný nový rok 2016

30. 12. 2015 | Články

 

Nominace na Projekt roku 2015

10. 12. 2015 | Články

Mezinárodní organizace facility managementu (IFMA) nominovala společnost ATALIAN CZ na Projekt roku v rámci soutěže FM Awards 2015. Pod oceněným projektem „Online technologie v procesu řízení zakázek“ je značnou měrou podepsán také KVADOS. Název totiž vystihuje úlohu kvadosáckých řešení myFABER® a myAVIS® NG pro ATALIAN CZ.

Významné ocenění asociace IFMA v rukou společnosti ATALIAN

07. 12. 2015 | Články

Každoroční akce s názvem Týden Facility managementu se tentokrát nesla v duchu motta „Přidaná hodnota Facility managementu“. Také tento, již patnáctý ročník, přinesl všem zájemcům o perspektivní obor Facility management bohatý program, jehož vrcholnou akcí byla konference IFMA CZ dne 10. 11. 2015 spolu se slavnostním večerem a udělováním cen FM AWARDS 2015 téhož dne.

Beaujolais 2015

23. 11. 2015 | Články

Každoroční akce s názvem Beaujolais Nouveau a Svatomartinské se konala na tradičním místě, Žofín Garden. Společnost ATALIAN, člen Francouzsko-české obchodní komory, se této akce zúčastnila opět jako partner. V galerii přinášíme několik fotografií pro představu atmosféry této oblíbené akce. 

 

ATALIAN poskytuje své služby v další zemi EU

23. 11. 2015 | Články

ATALIAN Global Services je nyní i v Srbsku, a to po akvizici společnosti Mopex se sídlem v Bělehradě. Podle smlouvy ATALIAN získal 51% podíl ve společnosti Mopex, kdy tento podíl bude zvyšovat až na 80% do roku 2020, což v praxi znamená, že bude okamžitě rekapitalizovat společnost s 450.000 EUR. "ATALIAN byl přítomen před 8 lety ve 4 zemích, zatímco dnes působí v 21 zemích, zaměstnává více než 65.000 lidí," uvedl generální ředitel společnosti ATALIAN Matthieu de Baynast de Septfontaines.

ATALIAN partnerem konference "Automotive"

29. 10. 2015 | Články

Cílem konference byla vzájemná výměna zkušeností a názorů představitelů výrobců vozidel, výrobců dílů a příslušenství, ekonomů, odborníků a zástupců podniků, které se podílejí na rozvoji automobilového průmyslu.

MTTob servis s.r.o.

27. 10. 2015 | Články

V okresech Břeclav, Znojmo a Hodonín zajišťuje úklidové služby pod značkou ATALIAN společnost MTTob servis s.r.o. Licencovaný partner i jeho zaměstnanci jsou odborně proškoleni, aby poskytované služby odpovídaly vysokým kvalitativním standardům značky ATALIAN.  Díky své lokální přítomnosti zajišťuje pravidelné i jednorázové úklidové služby pro firmy v daných okresech.

ATALIAN CZ využije k řízení obchodníků myAVIS NG

20. 07. 2015 | Články

ATALIAN využije po řešení myFABER® další produkt KVADOSu, a sice myAVIS® NG k řízení práce obchodníků a vztahů se zákazníky. Ostrý provoz začne letos v září. Společnost ATALIAN poskytuje komplexní služby správy a údržby objektů. Od myAVIS® NG očekává zvýšení výkonnosti obchodního týmu a usnadnění jeho práce. Dalšími přínosy budou odbourání různých papírových dokumentů a neefektivních procesů. Zlepší se využití času obchodníků a samozřejmě také péče o klienty.

myFABER pomáhá Technické správě budov

09. 07. 2015 | Články

Společnost ATALIAN neustále roste, zvyšuje se počet zákazníků a také pracovníků po celé republice. Stáli jsme před rozhodnutím, jakým způsobem všechny zakázky efektivně řídit, mít o nich neustálý přehled a poskytovat zpětnou vazbu klientům.

 

Oslovili jsme proto softwarovou společnost KVADOS a začali přímo v praxi zkoušet její aplikaci myFABER. A jelikož fáze pilotního projektu proběhla správně a vytyčené cíle byly naplněny, rozhodlo vedení naší firmy, přesvědčeno měřitelnými výsledky, o pokračování projektu v plném režimu. Oceněna byla zejména vzájemná spolupráce, řízení projektu ze strany KVADOSu a vysoké pracovní nasazení z naší strany.

Hledáme nové kolegy TZP, OZP nebo ZZ

02. 07. 2015 | Články

Dceřiná společnost ATALIAN Servis s.r.o. je společností zaměstnávající více jak 50 % osob se zdravotním postižením. Zaměstnanci se uplatňují  především v oblasti ostrahy i úklidu a působí po celé České republice. Hledáme stále nové kolegy po celé České republice.

 

KPI ve facility managementu

22. 06. 2015 | Články

Key performance indicators (KPI) neboli klíčové ukazatele výkonnosti jsou v oblasti facility managementu stále aktuálním tématem. Na rozdíl od předchozích let již není zapotřebí větší osvěta a vysvětlování, co vlastně KPI znamená. Posunuli jsme se dále, a to k otázce, jak si KPI vykládají klienti a jak poskytovatelé, potažmo co od nasazení KPI očekávají.

Převzetí ATALIAN KAF Facility s. r. o. je dokončeno.

17. 06. 2015 | Články

Společnost ATALIAN v rámci svého rozvoje pokračuje plánovanými kroky k dokončení převzetí společnosti ATALIAN KAF Facility s. r. o., ve které odkoupila zbytek podílu a stala se tak jejím 100% vlastníkem. 

Původní jednatelé ATALIAN KAF Facility s. r. o. odstoupili ze svých funkcí a novými byli jmenováni pan Pavel Novotný a pan Zdeněk Potomský. Současně došlo ke změně názvu společnosti na ATALIAN Facility CZ s. r. o.

Sbíráme elektrozařízení

12. 05. 2015 | Články

FRANCOUZSKO-ČESKÁ OBCHODNÍ KOMORA

02. 05. 2015 | Články

Společnost ATALIAN je členem Francouzsko-české obchodní komory, založené v březnu 1996, jenž platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. 

Více informací o FČOK naleznete zde.

KVADOS

02. 05. 2015 | Články

KVADOS je od roku 1992 respektovaným výrobcem a dodavatelem vlastních softwarových řešení, služeb a poradenství. Společnost ATALIAN využívá SW řešení MyFaber a MyAvis.

IFMA

02. 05. 2015 | Články

Společnost ATALIAN je dlouholetým členem Mezinárodní profesní organizace IFMA (International Facility Management Association), která byla založena před 25 lety v USA. Časem se její činnost rozšířila i mimo USA. Česká pobočka IFMA vznikla v roce 2000 zásluhou Ondřeje Štrupa, který se stal také prvním prezidentem IFMA CZ.

Muzeum Louvre v rukou ATALIAN

27. 04. 2015 | Články

Prestižní muzeum Louvre a jeho okolí v Paříži je nyní udržováno společností ATALIAN.

V Louvre a jeho přilehlém okolí, stejně tak i v okolí zahrady Tuileries se nyní staráme o úklid a drobné údržby. 

Je preventivní údržba součástí Vašeho procesu?

14. 04. 2015 | Články

Řízená preventivní údržba je logickou a přirozenou součástí procesu v každé společnosti vlastnící výrobní zařízení. Bohužel ani v dnešní době to není všude samozřejmostí. U mnoha našich zákazníků řízená preventivní údržba v minulosti nefungovala. Mnohdy se začala provádět až po našem nástupu.

ATALIAN ve Francii podepsal na 4 roky smlouvu s AirFrance

30. 03. 2015 | Články

ATALIAN Global Services - partner UFS ve Francii a ve střední a východní Evropě - získal společnost Air France, kde v jejich sídle v Roissy bude poskytovat služby Facility Managementu. 

Pro AirFrance to znamená něco zcela nového, protože dříve byly služby řízeny různými dodavateli a AirFrance spravovalo FM interně.

 

Reference

27. 02. 2015 | Články

Pracovníci v terénu jsou neustále online

24. 02. 2015 | Články

Společnost ATALIAN CZ nově využívá informační systém myFABER®. Kvadosácké řešení bylo zkoušeno od listopadu 2014 v divizi pro technickou správu budov, myFABER® je určen k efektivnímu řízení provozu a služeb. V ATALIAN CZ zahrnoval pilotní provoz šest terénních techniků a dva dispečery. Díky dobrým výsledkům tyto uživatele průběžně do konce dubna doplní další, a to na celkových počet 50 mobilních a šest v centrále. Vedle technické správy budov se budou starat také o revize a kontroly zařízení.

Čištění koberců

12. 02. 2015 | Články

Naše strojové vybavení

12. 02. 2015 | Články

Jak dlouho trvá čištění ?

12. 02. 2015 | Články

Jak často koberce čistit?

12. 02. 2015 | Články

Výhody extrakčního čištění

12. 02. 2015 | Články

Zahradnické činnosti

12. 02. 2015 | Články

Údržba zeleně

12. 02. 2015 | Články

Péče o zeleň

12. 02. 2015 | Články

Ryze český kapitál nás v oboru diskriminoval

21. 01. 2015 | Články

V podnikatelském životě manželů Novotných z Mladé Boleslavi sehrála důležitou roli doba, kdy začali podnikat. Notnou dávkou se ale zasadila i jejich vytrvalost, i když jejich nejvýznamnějším rozhodnutím byl "sňatek z rozumu" s nadnárodní firmou. Z bývalého zaměstnance je tak dnes spolumajitel firmy, která jen v Česku zaměstnává 3500 lidí.

Reference

06. 01. 2015 | Články

Úklid komerčních prostor

06. 01. 2015 | Články

E-mail: info.cz.atal@atalianworld.com
Sekretariát: +420 326 706 811
Infolinka: +420 722 365 365