ČLÁNKY

Integrované služby mění trh

01. 11. 2018 | Články

Integrované služby mění trh

Dříve stačilo, aby objekt měl ostrahu, byl uklizený, svítil, topil a tekla v něm voda. Dnes je to všechno mnohem složitější. A proto vznikl facility management, pojem v Česku relativně nový. V čele jednoho z největších hráčů na českém trhu stojí obchodní ředitelka Michaela Klesnarová a Zdeněk Potomský, ředitel pro Českou republiku. Kam se jejich obor ubírá? Přečtěte si rozhovor pro časopis KOMORA.

Stabilní společnost je přínosem i pro klienty

01. 12. 2017 | Články

Od fúze společností ATALIAN CZ s.r.o. a AB Facility a.s. uběhlo již několik měsíců. Zajímalo nás, jaká je nyní situace. Zeptali jsme se proto pana Zdeňka Potomského, MBA, generálního ředitele společnosti ATALIAN CZ.

Revizní a kontrolní činnosti u TZB pomocí SW nástroje

03. 10. 2016 | Články

Jednou z nejvýznamnějších částí technické správy budov jsou bezesporu periodické, nebo taky opakované činnosti. Patří mezi ně zejména úkony preventivní či prediktivní údržby, ale především pak revizní a kontrolní činnosti. Jsou zárukou bezpečného provozu – nebo v případě bezpečnostních prvků – zárukou funkčnosti v době, kdy jsou potřeba.

Už nejsme úklidovka, poskytujeme globální facility vlastními silami

25. 02. 2016 | Články

Úklidovou firmu s původním názvem JANA založili v Mladé Boleslavi začátkem 90. let manželé Pavel a Jana Novotní. S více než 2 500 zaměstnanci, obratem 1,5 miliardy korun a dnešním jménem ATALIAN CZ nyní patří ke třem největším hráčům v oboru facility managementu na českém trhu. O tom, jak vzniká z malé rodinné úklidové firmy společnost zajišťující komplexní správu budov, která využívá nejmodernější technologie, hovoří obchodní ředitel David Fiala.

Beaujolais 2015

23. 11. 2015 | Články

Každoroční akce s názvem Beaujolais Nouveau a Svatomartinské se konala na tradičním místě, Žofín Garden. Společnost ATALIAN, člen Francouzsko-české obchodní komory, se této akce zúčastnila opět jako partner. V galerii přinášíme několik fotografií pro představu atmosféry této oblíbené akce. 

 

myFABER pomáhá Technické správě budov

09. 07. 2015 | Články

Společnost ATALIAN neustále roste, zvyšuje se počet zákazníků a také pracovníků po celé republice. Stáli jsme před rozhodnutím, jakým způsobem všechny zakázky efektivně řídit, mít o nich neustálý přehled a poskytovat zpětnou vazbu klientům.

 

Oslovili jsme proto softwarovou společnost KVADOS a začali přímo v praxi zkoušet její aplikaci myFABER. A jelikož fáze pilotního projektu proběhla správně a vytyčené cíle byly naplněny, rozhodlo vedení naší firmy, přesvědčeno měřitelnými výsledky, o pokračování projektu v plném režimu. Oceněna byla zejména vzájemná spolupráce, řízení projektu ze strany KVADOSu a vysoké pracovní nasazení z naší strany.

KPI ve facility managementu

22. 06. 2015 | Články

Key performance indicators (KPI) neboli klíčové ukazatele výkonnosti jsou v oblasti facility managementu stále aktuálním tématem. Na rozdíl od předchozích let již není zapotřebí větší osvěta a vysvětlování, co vlastně KPI znamená. Posunuli jsme se dále, a to k otázce, jak si KPI vykládají klienti a jak poskytovatelé, potažmo co od nasazení KPI očekávají.

Je preventivní údržba součástí Vašeho procesu?

14. 04. 2015 | Články

Řízená preventivní údržba je logickou a přirozenou součástí procesu v každé společnosti vlastnící výrobní zařízení. Bohužel ani v dnešní době to není všude samozřejmostí. U mnoha našich zákazníků řízená preventivní údržba v minulosti nefungovala. Mnohdy se začala provádět až po našem nástupu.

Ryze český kapitál nás v oboru diskriminoval

21. 01. 2015 | Články

V podnikatelském životě manželů Novotných z Mladé Boleslavi sehrála důležitou roli doba, kdy začali podnikat. Notnou dávkou se ale zasadila i jejich vytrvalost, i když jejich nejvýznamnějším rozhodnutím byl "sňatek z rozumu" s nadnárodní firmou. Z bývalého zaměstnance je tak dnes spolumajitel firmy, která jen v Česku zaměstnává 3500 lidí.

Jaké jsou standardy při plnění zakázek?

06. 10. 2014 | Články

ATALIAN neustále zlepšuje a inovuje procesy směřující k lepší komunikaci se zákazníkem. Na základě interní studie jsme se rozhodli zavést nové procesy, které umožní rychlejší a efektivní řešení zakázek.

Zamyšlení nad negativními trendy v oblasti FM

30. 09. 2014 | Články

"Když jsem byl požádán, abych napsal článek o současné situaci na trhu FM služeb se zaměřením na výhody a samou podstatu facility managementu na českém trhu, tak jsem se rozhodl, že tuto výzvu pojmu naprosto z druhé strany, a alespoň v první části se rozepíšu o negativním dopadu současných trendů, " líčí Václav Soukup, ředitel FM.

Preventivní opatření proti škůdcům a hlodavcům v supermarketech

23. 09. 2014 | Články

Myši mezi zbožím, rozkousané obaly od sladkostí a všudypřítomně poletující hmyz. To jsou problémy, které trápí nejeden supermarket. Dá se ale takovému „řádění“ předejít?

Sekretariát: +420 326 706 811
Infolinka: +420 722 365 365

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace