FM AWARDS 2015

Týden facility managementu

FM AWARDS 2015

23. 11. 2015 | Akce

David Fiala

Společnost ATALIAN přihlásila do soutěže FM AWARDS Projekt "Online technologie v procesu řízení zakázek"

Technická správa budov (TSB) zahrnuje investiční činnost, údržbu budov, úklidové služby nebo ostrahu. Je jedním z našich hlavních pilířů a přináší naší společnosti velkou část příjmů. ATALIAN je významným hráčem na evropském trhu, museli jsme tedy najít nejlepší cestu a nástroje.

Technickou správu budov řešíme na trhu unikátně pomocí vlastních pracovníků. Jako odpověď na současné tržní podmínky, například vysoká konkurence v oboru nebo cenová válka, jsme chtěli provoz TSB optimalizovat a zvýšit tak kvalitu poskytovaných služeb a udržet jejich konkurenceschopnou cenu.


Online řešení přináší TSB významné zpřehlednění procesů, jejich sjednocení, snížení režijních (administrativních a správních) nákladů, úsporu času. Zajišťuje také přehled o práci lidí v terénu spolu s měřitelnými finančními přínosy z evidence a vyúčtování prací zákazníkům.


Dříve museli terénní pracovníci údržby vše zadávat do primárního podnikového systému zpětně přes webové rozhraní. Dnes stav a popis řešení spolu s fotografiemi a naskenovanými pracovními listy vkládají okamžitě přes smartphone přímo v místě úkolu do mobilní aplikace, která informace do centrály přenese. Kromě toho technici do telefonu samozřejmě dostávají i zadání zakázek s popisem jednotlivých výkonů a příslušnou dokumentací či pokyny. Informační podporu doplňuje mimo jiné přímý telefonický kontakt na pověřenou styčnou osobu pro jednotlivé objekty. Veškeré činnosti v terénu, včetně například cest nebo nakládání materiálu, jsou zaznamenávány do výkazů. Ty jsou následně vyhodnocovány pomocí OLAP (datové) kostky. Pro potřeby dispečinku je aplikace nasazena v rozsahu modulu Workforce management.
 

Adresa:

  • Malostranské náměstí 37/23
  • Praha
  • Česká republika, 118 00

Sekretariát: +420 326 706 811
Infolinka: +420 722 365 365

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace