PROJEKT ERGELIS

Projekt ERGELIS

V dnešní době se klade veliký důraz na úspory a zároveň na ochranu životního prostředí. Na trhu s nemovitostmi je vysoká konkurence, která tlačí ceny „facility“ služeb neustále dolů. Rozhodli jsme se proto nabídnout svým zákazníkům novou službu - systém Ergelis.

Ergelis je novým projektem společnosti ATALIAN. Jedná se o systém, který přináší velké úspory energií majitelům obchodních center či kancelářských budov. V České republice byl tento projekt spuštěn v září 2013. Společnost ATALIAN se spojila s francouzskou společností Ergelis, která ve Francii funguje již od roku 2004. ATALIAN začal v zahraničí spolupracovat se společností Ergelis již před pěti lety a pomocí jedinečného systému úspor energií již majitelům budov ušetřila nemalé částky. Tento systém již funguje na přibližně 200 objektech po celé Evropě. Pro příklad můžeme uvést několik významných zákazníků ve Francii:

Úspory Název objektu Celková plocha (v m2) Roční úspora (v Eurech)
kancelářské budovy
 
Panorama building 7 19.000 €
Accenture headquaters 20 29.000 €
Orange main campus 66 165.000 €

Průměrná roční úspora v Eurech na 1 m2:
1,8 €/m2

(plocha je uvedena v 1000 m2)


Na základě podrobných informací od zákazníka o spotřebě energií za uplynulé roky a na základě soupisu veškerých technických zařízení propočítá nejprve společnost Ergelis optimální spotřebu jednotlivých zařízení a možnou úsporu. Poté zákazníkovi předloží cenovou nabídku na nezbytné investice do systému. Návratnost investic se pohybuje v rozmezí 1 – 3 roky. Úspory jsou smluvně garantovány. Po podpisu smlouvy je pak zahájena instalace systému do objektu, která trvá 6 měsíců.

Jak konkrétně systém funguje? Ve většině budov jsou velká technická zařízení napojena na automatický systém řízení budovy (ASŘ nebo BMS). Na ASŘ se připojí Ergelis systém a ten pak optimálně řídí fungování jednotlivých zařízení. Díky tomuto optimálnímu nastavení dochází k úsporám energií.

V České republice byl systém spuštěn a uveden do provozu 1. března 2014. 

Více informací o projektu Ergelis přináší následující video: (kliknutím na obrázek video spustíte)

 

Rychlá poptávka

Sekretariát: +420 326 706 811
Infolinka: +420 722 365 365

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace